Těšíme se na písničky Pavla Nováka

7. 6. 2017 opět zavítá do Kojeneckého ústavu v Mostě zpěvák Pavel Novák. Už teď se všichni těšíme na jeho krásné písničky.

Andrea S.


Masopust 2017

Děti si užily Masopustního reje, vzaly si na sebe různé masky a za všeobecného veselí a tancování, přivolávaly jaro.

Dívky se promenádovaly jako krásné princezny nebo roztomilé berušky a kluci řádili v podobě medvídků, netopýrů a vosáků. Detaily masek k vidění zde.

Andrea S.


Podzim 2016 na stanici A

Na podzim a v listí

nebudeme čistý.

Nám to ale nevadí

vítr, mráz nás pohladí.

Jdeme s tetou rádi ven

lumpárny si užijem.

 

Naše obrázky najdete zde.


Léto 2016

Léto - doba výletů, koupání a táboráků. Ani naše děti nejsou o tuto zábavu ošizeny.

Vždyť co by to bylo za léto bez bazénů a veselého dovádění, a když už je vody trochu moc, přijde strejda Venca, který nejdřív připraví táborák a poté vezme kytaru, začne hrát a zpívat táborové písničky.

Tety zatím opečou buřtíky a pak začíná ta správná zábava, při které nechybí ani taneček. Další fotografie můžete zhlédnout zde.

Andrea S.

 


Výlet do Zooparku s tetami z Billy

Dnes 27.5.2016 jsme s našimi tetami vyrazily na výlet do Zooparku v Chomutově. Cesta autobusem utekla rychle a zvířátek jsme se už nemohly dočkat.

Hned na začátku nás vítali pelikáni a kačeny, na druhé straně nás pozorovali jeleni. U velkých koček jsme posvačily a šly dál.

Oslíci nás vesele vítali, asi čekali nějakou dobrůtku, pohladily jsme si je a utíkaly za lachtany a medvědy. Výlet se nám moc líbil, jen škoda, že jsme tam nemohly být déle.

Závěrem bychom chtěly poděkovat tetám z Billy, že jsme mohly do Zooparku vyrazit, a že s námi jely i ony. Další fotografie si můžete prohlédnout zde.

Děti z KÚÚK Most

BB


Na stanici batolat se konaly 2. olympijské hry 2016.

Děti se rozdělily do čtyř skupin a každá si zvolila svého kapitána. Do soutěže se zapojili všichni sportovci a podávali veliké výklony.

Každý si zvolil svůj styl a na všech bylo vidět velké odhodlání zvítězit. Sportovní zápolení skončilo rozdáním diplomů a sladkou tečkou na konec byl dort, který upekly naše paní kuchařky. Další fotografie můžete zhlédnout zde.

Andrea S.


Halloween 2015

I v kojeneckém ústavu slavily děti Halloween. Každý si vybral masku, nechal se od tety nalíčit a hurá na strašidelné rejdění.

Některé děti se ze začátku trošku bály, ale po chvilce se slzičky strachu změnily na slzy smíchu. Všichni účastníci dostali nakonec sladkou odměnu.

Více fotografií z oslavy naleznete zde.

Andrea S.


Slavnostní předání budovy - 5.10.2015

V období od března do října 2015 se budova našeho zařízení postupně převlékla do nového kabátu. V předchozích letech získala novou střechu a okna, nyní byla zateplena, získala novou fasádu, byla opravena střecha nad hlavním vchodem, na terasách byla vyměněna dlažba a zábradlí.

Slavnostního předání budovy po rekonstrukci, kterou financoval Ústecký kraj, se zúčastnili hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, poslankyně PČR Ing. Hana Aulická Jírovcová, primátor města Mostu Jan Paparega, 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje RSDr. Stanislav Rybák, zastupitel Pavel Csonka a další hosté.

Návštěvníci si prohlédli budovu nejen zvenčí, zavítali i na zahradu a navštívili děti.

„Bohužel děti bez rodiny jsou a do budoucna budou, proto si zaslouží pro svůj start do života kvalitní prostředí," řekl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. zdroj

Další foto zde.

HV


Podzimní ozdravný pobyt v Jesenici - 2014

Stejně jako každé září, tak i letos jsme byli na ozdravném pobytu v Jesenici.

  

Počasí se nám vydařilo a tak jsme mohli být celé dny venku a užívat si přírody. Chodili jsme do lesa, sbírali houby, maliny, šišky, poznávali jsme zvířátka, krmili jsme labutě u rybníka. Máme malé nožky, ale vydržíme toho víc než teta.

Pro odměnu jsme si došli do cukrárny a také jsme se vypravili na výlet vláčkem. Večer po náročném dni jsme si šli odpočinout do vířivky a pak hajdy do pelíšku. Pobyt byl moc hezký. Už aby byl květen, to jedem zase.

 


MISSINKA a MISSÁČEK 2014

Dne 9.8.2014 byla na stanici batolat vyhlášena anketa MISSINKA a MISSÁČEK 2014. Soutěže se zúčastnily všechny děti, ale do finále jich mohlo postoupit jen 8. Sestřičky měly těžký úkol, jelikož všem dětem to moc slušelo. Nakonec bylo vybráno.

Samozřejmě nechyběla ani promenáda v plavkách.

    

Fotky finalistů byly zveřejněny a všichni zaměstnanci dávali své hlasy svým favoritům. Některé z finalistů představujeme zde.

Slavnostní vyhlášení vítězů

Dne 21.8.2014 bylo slavnostní vyhlášení MISSINKY A MISSÁČKA. Vítězný pár vyhrál dort, který pak společně všechny děti s chutí snědly.

Následovala velká letní diskotéka a všeobecné veselí. Nechybělo ani šampaňské a výborné chuťovky.

Fotografie z oslavy můžete zhlédnout zde.

Andrea S.


Výprava za pohádkou

Podnikli jsme výpravu na hrad za pohádkovými postavičkami. Nejprve jsme jeli několika dopravními prostředky - vláček, autobus, tramvaj - se vším jsme si poradili.

Lesem a kolem rybníčku vedla cesta, kterou jsme došli až na místo, kde už nás vítalo několik kočiček - vůbec jsme se nebáli a přivítali se s nimi pohlazením. U paní pokladní jsme koupili lístek a vyrazili jsme do pohádkového světa.

Něco jsme poznali - trpaslíky, Krakonoše, Karkulku, vlka, ale spoustu dalších nových věcí jsme viděli.

Po obídku v restauraci jsme se šli proběhnout na dětské hřiště, nedělala nám problém ani klouzačka, ani houpání na laně, na krásném zeleném trávníku jsme si zakopali s míčem, neb jsme kluci sportovci, a pak hurá domů.

Výlet se nám moooc líbil a už se těšíme na další. Další fotografie z našeho výletu najdete zde.


Jarní olympiáda 2014

Všichni netrpělivě čekali na zahájení Jarních olympijských her. Před zahájením se konal veselý zahajovací program, který se moc líbil. Konečně byly hry zahájeny a všichni se moc snažili. Nezáleželo na věku, ani šikovnosti, hlavně na chuti si zasportovat. Na některých byla občas znát únava a někdy ukápla i slzička neúspěchu, odměna však byla vždy sladká.

Nakonec stejně vyhráli všichni, nebylo poražených a z medailí měly děti velkou radost. Další fotografie z Jarní olympiády si můžete prohlédnout zde.

Tety Andrea S. Lenka, Silvinka, Lada


Auto pomáhá dětem

Děti z našeho kojeneckého ústavu získaly 30. září 2013 nové auto - RENAULT KANGOO k bezplatnému užívání na dobu šesti let. Auto bylo zaplaceno pronájmem reklamní plochy na karosérii. Akci zprostředkoval Ing.Jaromír Pour, majitel chomutovské reklamní agentury.

Klíčky od nového vozu z rukou Ing. Jaromíra Poura převzala ředitelka PhDr. Milada Šilhová.

Předání auta, malého pohoštění v altánu a prohlídky kojeneckého ústavu se zúčastnilo několik zástupců firem, jejichž loga zdobí karosérii nového Renaultu Kangoo.

HV


Kontakt

KOJENECKÉ ÚSTAVY ÚSTECKÉHO KRAJE příspěvková organizace

Most, Husitská 1683/2
PSČ 434 01


Telefon: 476 446 311
Fax: 476 446 399
ID datové schránky: hfiuyy9

Podatelna KÚÚK:
pracovní dny
od 8.00 do 14.00 hod