Časté dotazy

Byli jste osvojeni a hledáte svou původní rodinu?

V takovém případě by Vaše první kroky měly vést na matriku městského úřadu či magistrátu dle místa Vašeho narození. Dle § 25, odst. 2 zákona 301/2000 Sb. o matrikách, jménu a příjmení a o změně některých souvisejících zákonů máte jako zletilý osvojenec právo nahlédnout do zápisu a zjistit tak jména svých původních rodičů. Naše zařízení nemůže osvojencům takovéto informace poskytovat.

Chtěli byste darovat našim dětem oblečení nebo hračky?

Nejčastěji se nás ptáte, zda bychom pro naše děti přijali použité oblečení, botičky, hračky nebo kočárky. Takové dary jsou u nás velice vítány, avšak starší oblečení nevyužijeme, i naše děti oblékáme moderně do současného oblečení. Věci pro děti ve věku od narození do 3-4 let je možné poslat poštou nebo přivézt osobně, nejlépe ve všední dny mezi 7. – 14. hodinou.

Plyšových hraček naše děti dostávají podobnou cestou spoustu. Rádi přijmeme měkké plyšáky střední velikosti (kolem 20-25 cm), se kterými dětičky spinkají v postýlce. Při odchodu do nové rodiny si svého plyšáčka odnášejí s sebou. Menší plyšové hračky vzhledem k jejich množství tolik nevyužijeme.

Příjem potravin, včetně kojeneckých mlék, je z hlediska hygienických důvodů problematický. Z toho důvodu potraviny poštou raději neposílat.

Naše adresa:

Kojenecké ústavy Ústeckého kraje, p.o.
Husitská 1683
434 01 Most

Zde nás najdete na mapě:
http://www.mapy.cz/#st=s@sss=1@ssq=Most%2C%20Husitsk%C3%A1%201683@@

Hledáte své adoptované sourozence nebo děti?

Informace o dětech, které byly umístěny do adoptivních rodin, podávat nemůžeme, ani poskytovat jejich fotografie. Zároveň není vhodné zveřejňovat na těchto stránkách jejich jména, datum narození či jakékoliv jiné informace. Pokud přesto sháníte informace o těchto dětech, obraťte se, prosím, na příslušný OSPOD (orgán sociálně právní ochrany dětí) v místě původního bydliště dítěte. Ani zde však nezískáte bližší informace o adoptivní rodině.